USA

NÁRODNÍ PARKY ZÁPADU

17 DENNÍ ZÁJEZD

Tento zájezd je sestaven tak, aby jste mohli poznat co nejvíce zajímavostí této vzdálené země. Za pomoci průvodce naší CK vám přiblížíme západní část USA – California–Arizona–Nevada–Utah. Každá osádka mikrobusu či auta bude mít možnost vlastního rozhodování na základě nabízených možností.

 

Trasa: 

1. den - Let z Prahy - Los Angeles, přílet do LA odpoledne místního času; vypůjčení automobilů (vyřízení formalit), výjezd směrem na sever až do Camarillo – ubytování  - nocleh

2. den – Po snídani pokračujeme po pobřežní silnici podél divokého pobřeží Tichého oceánu až do Morro Bay - Monterey - rezervace "17-mile drive", kde jsou nádherné přírodní scenérie, pláže, skalnatá pobřeží i exkluzivní golfová hřiště. Večer odjezd na ubytování Monterey  - nocleh.

3. den - Pokračování směrem na San Francisco – ubytování a v poledních hodinách příjezd do centra na vyhlídku Twinpeaks; odpoledne pěší prohlídka města - Down Town a večerní projížďka městem včetně vyhlídky na osvětlené město, záliv San Francisco, Golden Gate, Oukland Bridge i ostrov Alcatras – nocleh.

4. den - Volno - prohlídka přístavu a dalších zajímavostí dle podrobného itineráře nebo průvodce, možnost plavby na lodi k mostu Golden Gate, kolem ostrova Alcatras, nebo volno k prohlídce města; odpoledne odjezd přes Oukland Bay do Modesto – nocleh.

5. den - Ráno přejezd do Yosemite National Park - vstup - průjezd  přes průsmyky kolem 2500m až do Yosemite Village – kolmé žulové stěny až 1000 m vysoké s mnoha vodopády - možnost pěší túry i vyhlídky na velkou část YNP - navečer odjezd do Fresna – nocleh.

6. den - Celodenní návštěva Sequoia National Park (druhý nejstarší národní park v USA) - obrovské sekvoje, které dosahují stáří několik tisíc let a výšky přes 100 m; zde strávíme celý den a navečer se přesuneme do Mojave – nocleh.

7. den - Mojavskou pouští, kde budeme míjet velké vojenské základny do Death Walley National Park (Mrtvé údolí – kde teplota běžně dosahuje 45°C; navštívíme nejnižší místo ležící 86m pod hladinou moře – uvidíme písečné duny i solné jezero – a odpoledne přejedeme hranice California – Nevada a dostaneme se do Las Vegas - ubytování – večerní okružní projižďka i návštěva heren a různých atrakcí – nocleh.

8. den - dopoledne prohlídka Las Vegas - odjezd směrem na Hoover Dam (prohlídka), hranice Nevada - Arizona, Williams - ubytování - v případě časových možností návštěva Sedony - indiánské rezervace - nocleh

9. den - Grand Canyon - celodenní výlet s návštěvou hlavních doporučených vyhlídek - vstupné -  (možnost fakultativního vyhlídkového letu nad Grand Canyon), večer návrat do Williams - nocleh

10. den - ráno se vydáme do Monumet Valley indiánská reservace Navajo, (ležící částečně i ve státě Utah), kde poznáme přírodní scenérie známé z filmů o divoké západě - prohlídka - návrat do Williams - nocleh

11. den - Směrem na hranice Arizona-California, Joshua Tree National Park – kde uvidíte zvláštní stromy Jozue i množství pouštních rostlin - vstupné – přejezd do Indio – nocleh.

12. den - Nejjižnější část trasy kolem Solného  jezera - 78 m pod hladinou moře a podél mexických hranic do San Diego - prohlídka - Down Town, Seaport Village, Coronado (Bay Bridge), námořní vojenské základy,  Old Town – Balboa park  - nocleh.

13. den - San Diego - prohlídka nebo odjezd na sever do Los Angeles – přístav (historická loď Qeen Marry) – odjezd na nocleh.

14. den - Celodenní návštěva Hollywood - Universal Studios - filmová studia (vstupné) - prohlídka, večerní prohlídka LA – nocleh.

15. den - L.A.-celodenní prohlídka - Beverly Hills, Down Town, Long Beach, Santa Monica – nebo dalších částí a zajímavostí města dle vlastního výběru – (viz podrobný itinerář) – nocleh.

16. den - L.A. - Down Town, Santa Monica – volno – vrácení automobilů do půjčovny – vyřízení formalit - odjezd na letiště, večer odlet

17. den  - přílet do Prahy ve večerních hodinách

 

CENA ZÁJEZDU:   65 970,-Kč

ZAHRNUJE:

- letenku Praha - Los Angeles - Praha

- letištní taxy 

- 15 x ubytování v motelech - (dvoulůžkové pokoje s vlast. soc. zařízením.) s bazény

- doprava - mikrobusem nebo osobním automobilem střední třídy pro 4 osoby bez omezení km včetně komplexního pojištění

- průvodce CK VaRy-tour

- zakonné pojištění

 

Cena nezahrnuje:

 

Fakultativní výlety vstupy a parkovné

 

TERMÍN ZÁJEZDU:   10.9.-27.9.2015

Změna cen a podmínek vyhrazena!